Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

FİVEMESP YENİ NESİL FİVEM FORUM ADRESİ

FivemEsp.com'un kuruluş amacı Türkiye'de bulunan en iyi sunucuları ve fivem ile ilgisi olan kişileri bir arada tek çatı altında toplamak Fivem foruma Hoş Geldin Bro.. ❤️

Fivem Tüm Whitelist Soruları - 2020 (Mülakat Soruları)

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Fivem Teknik Destek kategorisinde Moderatör  tarafından oluşturulan Fivem Tüm Whitelist Soruları - 2020 (Mülakat Soruları) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 56 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Fivem Teknik Destek
Konu Başlığı Fivem Tüm Whitelist Soruları - 2020 (Mülakat Soruları)
Konbuyu başlatan Moderatör 
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Moderatör
Moderatör Çevrim dışı

Moderatör 

Moderatör
30 Ara 2021
104
7
18
1


Öncelikle herkese merhabalar;

Biliyorsunuz ki Fivem Roleplay suncuları oyuncuları sunucularına alırlarken mülakat ile alıyorlar bu mülakatlarda sorular sorup sizlerin rol bilgilerini kontrol etmeye çalışıyorlar. Bu kontrollerden rahat ve hızlı bir şekilde geçip oyun keyfinize devam edebilmek sizlere tavsiyeler ve örnek sorular ile betimleyerek sağlayacağım.

Öncelikle Role Play nedir bunu anlamanızı istiyorum. Fivem Roleplay Sunucular sizlerin oluşturduğu karakterler ile hayal dünyanızı kullanarak oyuna aktardığınız gerçek hayata uyarlanmış bir oyun türüdür. Kısacası oluşturduğunuz karakter sizin hayal dünyanızı göstermektedir. O karaktere uygun davranışlar sergilemeniz gerekmektedir.

Roleplay sunucular GTA 5 destekli olsalar bile gerçek hayatın bir simülasyonu gibidir. Gerçekte yapamayacağız hiçbir şeyi roleplay de yapmanız doğru olmaz.

Şimdi gelelim örnek sorularımıza.

Sorularımız:


badrenk.gif1- "Şehirde sevmediğin birisi var, bu adamı Hotel önünde görüyorsun gidip kafasına beyzbol sopası ile vurup zentorno arabana binip kaçıyorsun. Arkadan olayları görmüş bir polis seni kovalamaya başlıyor. Uzun bir yolculuktan sonra polisi atlatıp dağa çıkıyorsun polisler o bölgeyi helikopter ile arayıp seni buluyor ve ilgili birimleri ilgilensin diye olduğun bölgeye gönderiyor. Üstünde tabanca ve pompalı tüfeğin var. Tüfeğini sırtından çıkartıyorsun ve polisler ile çatışmaya giriyorsun ama nafile. Göğsünden ve Bacağından vurulduktan sonra çatışmayı kaybedeceğini anlayıp arabana biniyorsun ve başlıyorsun kaçmaya. Kaçarken Bir duvara çarpıyosun ve bir bakmışsın araban bozulmuş. arabadan inip az daha koştuktan sonra polisler seni yakalayıp karakola götürüyor. "


CEVAP: İlk olarak motel güvenli bölge olduğu için, izin almadan orada illegal bir eylem yapamaz. Ardından Zentorno aracına binerek dağa çıkamaz. GOOA¹ gereği üzerinde pompalı tüfeği taşıyamazsın. Göğsünden ve bacağından vurulup devam edemezsin. Son olarak da kaza yaptıktan sonra devam edemezsin.


GOOA¹ (Gun Out Of As): Çanta olmadan üstünden büyük silah çıkarmak.


badrenk.gif2- Bir polissin arabanı yolun kenarına çekmiş oturuyorsun. Arabada canın sıkılıyor ve gezmeye başlıyorsun. Gezerken Grove hood'unun önünden geçiyorsun. Canın sıkılıyor ve insanlarla kaynaşmak için içeri giriyorsun. İçeri girdiğinde oradakilerin pek arkadaş canlısı olmadığını görüyorsun. Ardından seni deniz kenarına götürüp soyduktan sonra bayıltıp orada bırakıyorlar. Doktorlar seni kaldırdıktan sonra ilk işin departmana gidip gerekli ekipmanları aldıktan sonra ekibini toplayıp Grove hood'una arabada 2' şer kişi oturmak üzere baskına gidiyorsunuz.

CEVAP: İlk olarak polis grove hooduna giremez. Kişiler seni bayılttıktan sonra NLR² sebebiyle son 30 dakikayı hatırlayamazsın. Hatırlayamadığın için hoodu basamazsın Revenge Kill³ ihlali olur.

NLR² (New Life Rules): Karakteriniz Can barı bitip öldüğünde son 30 dakikayı hatırlamıyor olursunuz.

RK³ (Revenge Kill): Biri sizi öldürdüyse yeni bir karakter açıp ondan intikam alamazsın. Açtığınız yeni karakter bağımsızdır.


badrenk.gif3- Bir bankta oturuyorsunuz, arkanızdan birisi elinde bıçak ile sinsice size doğru yaklaşıyor. Bu durum da nasıl bir yol izlersiniz?


CEVAP: Arkamızı göremediğimiz için ve kişi sinsice yaklaştığı için onu fark etmemiz pek mümkün olmayacaktır.


badrenk.gif4- Los Santosa yeni indin. Arkadaşın seni havaalanından alıp evine götürüyor. Evine gittiğin zaman arkadaşının bir ev soygunu yapacağını öğreniyorsun. Ardından sende bu soyguna dahil olmak istediğini söylüyorsun. Sana yarın sabah Franklinin evine gel diyor. Sen ise sabah olunca yola çıkıp Franklinin evine gidiyorsun eve girecekken kapının arkasındaki adamı ID' sinden görüp geri çıkıyorsun. Yolda yürüyüp eve doğru giderken adamın biri sana çarpıyor ve seni hastaneye götürmek için yanına geliyor. Adam yanına geldiğinde devlet kanalına gel diyorsun ve oyundan çıkıyorsun.

CEVAP: İlk olarak Franklinin evini bilmiyoruz. İkinci olarak kişinin idsini gördüğün için kaçıyorsun. Üçüncü olarak oyun içinde desteğe gel demek. Son olarakta combat log var rol ortasında oyundan çıkmak.


badrenk.gif5- Bir arkadaşınızla birlikte dağ tırmanışı yapmak üzere yüksek bir dağa çıktınız. Tepeliğe geldiğiniz sırada bir anda ayağınız takıldı ve yere düştünüz. Düştüğünüz mesafe ortalama 20-25 metre civarında. Düştüğünüzü hiç kimse görmediği için tekrardan ayağa kalktınız ve hızlıca tırmanmaya devam ettiniz. Bura da herhangi bir hata var mıdır?


CEVAP: Biri görsün görmesin fark etmez, oyunda yaşadıklarımız gerçek hayatta nasıl oluyorsa o şekilde gerçekleşmelidir. Orada en kötü bacağınızın incindiğini varsayarsak yerde acı çekiyor olmanız gerekir.


badrenk.gif6- Bu sorumuz biraz mantığa dayalı ve yorum sorusu olacak. Aracımızla şehir içinde seyahat ediyoruz. Üzerimiz de bir silah var, o silahı kaybedersek başka silah alabilecek paramız da bulunmuyor. Keskin bir yerden döner dönmez bir an da karşımıza bir polis çevirmesi çıkıyor. Polis, aracınızı sağa çekin anlamında işaretler yapıyor. Buradan itibaren neler yaparsınız açıklayın.


CEVAP: Bu soru da ki amaç kişinin rollerinde ki mantığı sorgulamak. Böyle bir durum da polis zaten çevirme de dikkat çekmezseniz, şüpheli hareketler yapmazsanız ufak bir ehliyet kontrolü yapacak ve sizi bırakacak. Burada kişi araçtan inip silahımı çıkartırım ve teslim olurum veya silahımı çıkartırım orada ki kişilere ateş açıp kaçmaya çalışırım tarzında bir cevap verirseniz Whitelist alamazsınız.


badrenk.gifGördüğünüz gibi sorulara oyun değilde gerçek yaşam olarak baktığınızda gayet basit mantığınızı kullanarak sorulara cevap verin. Okuduğunuz için Teşekkürler.


Aşağıdaki görselde oyunda whitelist permi alarak girmiş bir oyuncuyu görmektesiniz.A961ed7cbfefc1891


 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Benzer konular

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar