Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

FİVEMESP YENİ NESİL FİVEM FORUM ADRESİ

FivemEsp.com'un kuruluş amacı Türkiye'de bulunan en iyi sunucuları ve fivem ile ilgisi olan kişileri bir arada tek çatı altında toplamak Fivem foruma Hoş Geldin Bro.. ❤️
Luauth | #1 Numaralı Script Lisanslama Servisi
 

Luauth | #1 Numaralı Script Lisanslama Servisi 1.1

indirmek için izniniz yok
Kaynak açıklamasi
lisans servisi
Merhabalar, bir süredir üzerinde çalıştığım fivem/roblox lua lisanslama servisimi bugün size tanıtıyorum.

Luauth nedir?

Lua script'lerinizi lisanslayabileceğiniz API tabanlı bir güvenlik servisidir. Lisanslanan scriptler, Luraph ile obfuscate edilir ve size 'loader' scripti verilir.

Lisansladığınız scriptleri ister rest API (Docs: Information - Luauth API Docs), ister windows uygulaması (https://github.com/Gork3m/Luauth-Winform-App-V2/releases/tag/Stable) ile görebilir, güncelleyebilir, kimin kullanıp kullanamayacağına karar verebilirsiniz. (IP adresi ile kullanıcıları whitelist'leyebiliyorsunuz)

Bu lisans sistemi, şu ana kadar fivem'da gördüğüm diğer sözde lisans sistemlerinden güvenlik açısından yüzlerce adım öndedir. vsecure, luasecurex vs.. gibi sözde lisans sistemleri, güvenlik adına hiçbir emek harcanmamış, ama güvenli olduğunu iddia eden para tuzaklarından başka bir şey değildir. Ve hepsi kırılmıştır :)

Şu an ücretsiz olmasının sebebi, beta testinde olmasıdır. Aktif olarak 30'a yakın fivem ve roblox kullanıcısı olan Luauth'u kullanmaya başladıktan sonra scriptinizin cracklenmeyeceğinden emin olabilirsiniz çünkü şu ana kadar fivem'da bu lisans sistemini kırabilecek kadar tecrübeli herhangi bir developer'a denk gelmedim. (Kendinize güveniyorsanız test edebilirsiniz).

Büyük bir script/anti cheat sahibi misiniz?
Peki script'iniz kırılıp ücretsiz olarak dağıtılmaya başladığında ne yapmayı düşünüyorsunuz?. FXAP'e güveniyorsanız size üzücü bir haberim var, RSA ile şifrelenmiş lua 5.3/4 bytecode'undan başka bir şey değil :(. FXAP ile lisansladığınız script'lerin hepsinin bir gecede kırılabilir hale gelmesi sadece an meselesi.

Kendi lisans sisteminiz mi var?
Muhtemelen vardır ve doğal olarak güvenli olduğunu düşünüyorsunuzdur. Ancak çok büyük ihtimalle scriptiniz, yakında yayınlamayı düşündüğüm autocracker ile kırılabilir hale gelecektir. math.random ile oluşturduğunuz seed'ler, ip-api.com'dan çekip lua içerisinde doğruladığınız ip adresleri, debug.getinfo() ile kontrol ettiğiniz function hook'ları, gerçek anlamda güvenlik sağlamamaktadır... Bu yüzden script'inizin güvenliğini, işi bilen birisine bırakmanız size uzun vadede hem para hem repütasyon kazandıracaktır. (Kimse kırılmış bir fivem paketine para vermez, kırılmış halini kullanır :))


Luauth'un özellikleri:

- IP adresi tabanlı yetkilendirme sistemi
- Çalıştıran kişilerin kayıtları (webhook aracılığı ile)
- Cracklemeye çalışan kişilerin kayıtları
- Otomatik IP banlama ve unbanlama.
- Kullanım süresi belirleme. (Belli bir tarihten sonra otomatik olarak kullanıcı erişimini sonlandırabilirsiniz)
- Uzaktan script güncelleme. (Loader script'i asla değişmez, Luauth sunucusunda tutulan şifreli son sürüm scripti load'lar. Bu sayede loader'i değiştirmeye gerek duymadan scriptinizi anlık olarak tüm kullanıcılarda güncelleyebilirsiniz. Eski sürümler otomatik olarak çalışmaz hale gelir)
- FFA modu (Eğer ücretsiz/deneme sürümünde olan bir scriptiniz varsa FFA modunu açarak, yetkili olsun olmaksızın isteyen herkesin çalıştırmasını sağlayabilirsiniz)
- Burada listeleyemeyeceğim kadar güvenlik özelliği. (Bunlar şifrelenen scriptin içinde ve sunucuda tutulur.)

Destek için: Luauth - Federal#9999
API Dokümantasyonu: Information - Luauth API Docs
Windows uygulaması kaynak kodu/binary dosyaları: Release Windows build · Gork3m/Luauth-Winform-App-V2
Yazar
Admin 
İndirilme
0
Görüntüleme
143
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 star(s) 0 Değerlendirme

Admin ait diğer kaynakar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar